MENU
KWIECIEŃ 2024

Poker online – Wszystko na temat gry karcianej. Od zera do mistrza w pokera!

Przewodnik po pokerze online według BETOs w domu Poker Pro w 2022 roku


Przewodnik po pokerze online autorstwa BETOs w domu Poker Pro

Przewodnik po pokerze online według BETOs w domu Poker Pro w 2022 roku

Autor: Kim Birch | Ostatnia aktualizacja recenzji: 17 Sierpień 2022 | Sprawdzenie faktów przez: Jasmin Williams

CERTIFIED CERTIFIED
Kim Birch wygrywała i przegrywała z najlepszymi zawodowcami pokerowymi na całym świecie. Oprócz tego, że jest ekspertem w dziedzinie pokera i blackjacka, Kim opublikował również 3 książki. O Kim Birch

Nazywam się Kim Birch i mam ponad 20 lat doświadczenia jako gracz w pokera. Od 2002 roku gram w pokera Texas Hold'em No-Limit online na profesjonalnym poziomie. Napisałem 2 książki i byłem pisarzem pokerowym w Tipsbladet.

Gra w pokera, a w szczególności Texas Holdem, zawsze była popularna. To gra, w którą grali bandyci ze starych westernów i albo blefowali, albo zawsze oszukiwali.

Miliony są rozgrywane tydzień po tygodniu, a mecze są pokazywane w telewizji i streamowane z najlepszych kasyn na żywo na całym świecie.

Odbywają się turnieje pokerowe, walczy się o Puchar Świata. Mistrzostwa Europy, a najlepsi gracze otrzymali status zbliżający się do gwiazd popu i filmu.
Gra w pokera przeżywa gwałtowny rozwój. Wszyscy, od studentów po dyrektorów uwielbiają grać w pokera online, czy to po to, aby stać się lepszym, czy tak jak ja, gonić marzenie o możliwości utrzymania się z gry w pokera. Dla mnie wszystko poszło dobrze, ale raz po raz widzę nowych graczy popełniających dokładnie te same pokerowe błędy, które ja popełniałem, a to kosztuje drogie lekcje. Pieniądze, na których utratę wielu z nich w ogóle nie może sobie pozwolić.

Podobnie jak w przypadku mojej książki "Online Poker", chcę dać każdemu szansę z tym pokerowym przewodnikiem. Chcę, aby ludzie mieli szansę przejść z etapu początkującego do opanowania tej fantastycznej gry karcianej, którą mam szczęście nazywać swoją pracą od ponad 10 lat.

Ta sekcja Texas Poker w BETO dostarcza praktycznych wskazówek, trików oraz strategii pokerowej, którą możesz wykorzystać do gry w pokera online, która zwiększy Twoje szanse na wygranie więcej niż stracisz.

Naucz się wygrywać w pokera i zrób to w dobrym stylu.

Play Poker Online - Free / Bonus poker info you can use in your next game

Play Poker Online - Free / Bonus poker info you can use in your next game

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Przewodnik początkującego gracza w pokera online

Poker online, szczególnie Texas Holdem NL, stał się wielkim hitem zarówno w Danii, jak i na całym świecie. Tak wiele osób gra przy stołach pokerowych online zamiast w domu przeciwko przyjaciołom i znajomym, ponieważ w każdej chwili można znaleźć turniej pokerowy online lub gry gotówkowe.

Więc jeśli siedzisz i nudzisz się w środowy wieczór, a Twoja żona, mąż lub przyjaciele nie mają czasu na grę. Możesz usiąść przy komputerze, gdzie ponad milion osób jest gotowych grać przeciwko Tobie w pokera online na pieniądze z kasyna.

Miejsca, w których grasz online, nazywane są pokojami pokerowymi. Tutaj ściągasz jakieś oprogramowanie na komputer lub aplikację na smartfona, która wymaga od Ciebie rejestracji z podaniem imienia, adresu i e-maila. Nie musisz wpłacać prawdziwych pieniędzy na swoje konto w pokerze online. Na początku zaletą jest to, że można po prostu grać dla zabawy przeciwko innym graczom w pokera z tzw. "fun money" - rodzajem pieniędzy monopolowych online.

Z darmowych aplikacji i stron pokerowych, które albo w 100% skupiają się na darmowych grach w pokera online, albo mają dobre funkcje "fun money", można wymienić te pokoje pokerowe:

 • Pokerstars(poker room).
 • Governor of Poker 3 (wszystkie platformy).
 • Zynga Poker (Facebook)
 • WSOP - World Series of PokerApp (iOS, Android).
 • Pokerist (iOS, Android).

Nie można jednak porównywać gry w pokera na pieniądze dla zabawy i prawdziwe żetony pokerowe, ponieważ ludzie zawsze grają lepiej, gdy w grze w pokera jest coś na szali. To nie jest tylko zabawa. Kiedy myślisz, że jesteś gotowy, aby grać w pokera online na prawdziwe pieniądze, nadal istnieje wiele opcji, nawet jeśli chcesz grać tylko na małe kwoty.

Jest wiele opcji w pokerze online, ale większość ludzi kocha turnieje pokerowe na pieniądze, więc tutaj każdy może dołączyć, co przemawia do wielu graczy online. Musisz jednak znać zasady pokera, zanim zaczniesz stawiać prawdziwe pieniądze w grach pokerowych online. Ponadto, super dobrym pomysłem jest granie w pokera dla zabawy, abyś mógł nauczyć się aplikacji/oprogramowania, którego używasz.

Użyj darmowego pokera online, aby nauczyć się jak sprawdzać, stawiać, podbijać i ukrywać swoją kartę, kiedy przegrywasz przy stole pokerowym. Wszystko to można nauczyć się w grach pokerowych online, gdzie używasz tylko pieniędzy dla zabawy. Należy również zauważyć, że czasami wszystko jest po angielsku, więc musisz znać pokerowe lingo zanim zaczniesz rzucać ludziom wyzwanie w grze w pokera online.

Największym błędem popełnianym przez wielu nowych graczy w pokera online jest wskoczenie od razu do turniejów pieniężnych. Większość ludzi jest bardzo zaskoczona, ponieważ ich gry w pokera online nie są w ogóle porównywalne do gier, które mieli w zeszłym tygodniu przeciwko znajomym, gdzie wygrali wszystko.

Widziałem to już tak wiele razy: Ludzie przegrywają grę za grą i nie mogą zrozumieć, co robią źle. Jedną z pokerowych wskazówek, która mogłaby mi zaoszczędzić wiele pieniędzy w pokerze online, byłoby śledzenie wielu turniejów pokerowych, zanim jeszcze usiadłem przy stołach do pokera online.

W pokojach pokerowych online jest możliwość śledzenia trwających turniejów i gier pokerowych bez rozgrywania rąk pokerowych. Dobrym ćwiczeniem jest zgadywanie co mają różni gracze podczas oglądania.

To proste ćwiczenie w pokerze online może zaoszczędzić pieniądze w pokerze online, podczas gdy w tym samym czasie szybko zdasz sobie sprawę, że ludzie grają trochę inaczej niż jesteś przyzwyczajony. W pokerze online, gracze wysyłają inne sygnały niż te, do których jesteś przyzwyczajony z telewizji lub z gier pokerowych przeciwko przyjaciołom.

Następnym krokiem jest poznanie zasad pokera trochę lepiej i studiowanie kursów pokera i innych informacji, które możesz wykorzystać, aby stać się lepszym graczem w pokera.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Nauka gry w pokera - zasady pokera Texas Holdem

Bez wątpienia Texas Hold'em jest najpopularniejszą na świecie odmianą gry karcianej, zarówno online jak i offline. Ta wersja pokera jest również rozgrywana co roku na World Series of Poker (VM), gdzie najlepszy gracz może wygrać około 10 milionów dolarów.

W tym artykule skupiłem się na zasadach pokera dla tego wariantu.

Zasady nie są aż tak trudne, a gra w karty jest bardzo prosta. Często mówi się, że pokera hold 'em łatwo się nauczyć, ale trudno opanować!

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Pokerzyści przy stole i zasady gry w karty w Pokerze Online

Zarówno w pokerze na żywo, jak i online, przy jednym stole może zasiąść maksymalnie 10 graczy w karty. Rozpoczynając grę w pokera, każdy gracz otrzymuje dwie karty, które nie są pokazywane innym graczom przy stole. Te pojedyncze karty rozdawane wszystkim graczom nazywane są kartami "Hole" lub "Pocket".

Wszystkie kolejne karty są odwrócone twarzą do góry na środku stołu pokerowego, tak aby wszyscy mogli je zobaczyć. Te pięć kart nazywane są kartami "board" lub "community".

Każdy gracz pokerowy musi następnie, w oparciu o karty zakryte i karty wspólne, stworzyć najlepszą możliwą rękę do pokera online poprzez wybór pięciu kart. To, jaką kombinację kart wybierzesz, zależy wyłącznie od indywidualnego gracza w pokera. Jednakże, możesz używać tylko własnych kart zakrytych i wszystkich kart zarządu na stole pokerowym.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Zasady dotyczące Buttonów i Blindów w Pokerze Online

Gry Pok play - turnieje pokerstars - promocje bonusowe

Gry Pok play - turnieje pokerstars - promocje bonusowe

W pokerze online, używasz przycisku dealera zwanego "przyciskiem", aby znaleźć teoretycznego dealera w swojej grze. Ten, kto ma przycisk dealera w swojej grze, robi coś jako ostatni w każdej rundzie. Kiedy ręka pokerzysty jest rozstrzygnięta, przycisk jest przekazywany graczowi znajdującemu się po lewej stronie przycisku dealera.

Gra wymaga, aby dwóch graczy w pokera dokonało zakładu przed otrzymaniem swoich kart. Nazywa się to "blind bets", ponieważ dwóch graczy obstawia zakłady nie widząc swoich kart.

Gracz siedzący po lewej stronie teoretycznego dealera jest tym, który musi mieć swoje karty pokerowe jako pierwszy i to on również musi wpłacić kwotę mała ciemna.

Dwie karty własne są następnie rozdawane każdemu z graczy przy stole pokerowym, najpierw small blind. Gracz przy stole po lewej stronie od dealera mała ciemna musi następnie postawić duża ciemna. Mała ciemna jest o połowę mniejsza od dużej ciemnej. Jeśli duża ciemna wynosi 2$, to mała ciemna musi wynosić 1$.

Zakłady w pokerze online

Zakłady w pokerze online

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Przewodnik po zakładach pokerowych online

Zanim nowa karta zostanie odkryta przy stole pokerowym, wszyscy gracze muszą dokonać zakładu. Jeżeli nie zostały wniesione żadne zakłady lub podbicia, możesz zdecydować się na obserwowanie bez stawiania zakładów, kiedy nadejdzie Twoja kolej na działanie, co nazywane jest "sprawdzeniem". Kiedy sprawdzisz, kolej na następnego gracza, aby wybrać, co chce zrobić.

W skrócie oznacza to, że jeżeli nikt nie ma więcej pieniędzy w puli niż Ty, to możesz sprawdzić. Jeśli nikt nie stawia w ogóle, to każdy może zobaczyć następną kartę za darmo.

Jeżeli jeden lub więcej graczy stawia pieniądze i nadeszła Twoja kolej, aby wybrać co chcesz teraz zrobić, masz kilka opcji. Jeśli uważasz, że nie ma szans na zgarnięcie puli pokerowej, możesz "spasować" swoją kartę pokerową, a w ten sposób odpadasz z rundy i nie musisz już więcej stawiać.

Jeśli natomiast uważasz, że jest szansa na wygraną, możesz dopasować zakład poprzez "see" (call), co oznacza, że stawiasz tyle samo, ile pokerzyści po Twojej prawej stronie wrzucili do puli pokerowej. Ważne jest, aby pamiętać, że runda nie kończy się, dopóki wszyscy nie postawią tyle samo, nie spasują lub nie postawią wszystkiego.

Szlifierka do pokera

Szlifierka do pokera

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Podbicia i kolejność rund w pokerze online

Jeśli czujesz, że masz szansę, z kartami, które masz, lub chcesz przestraszyć (blefować) innych graczy w pokera, aby spasowali, możesz zdecydować się na zwiększenie zakładu, zwane "raise".

Jeśli grasz w no limit, co jest najbardziej popularne, możliwe jest zwiększenie z wszystkim, co masz, nazywane jest to wejściem "all in". Pozostali gracze w pokera online muszą teraz przynajmniej wyrównać Twój zakład lub postawić wszystko, co mają. W przeciwnym razie odpadają z rundy i muszą spasować.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Przewodnik online po kolejności grania w No Limit Holdem

 1. Krupier w pokerze rozdaje wszystkim graczom dwie karty. (pocket cards)
 2. Pierwsza runda licytacji (betting).
 3. Poker Dealer odwraca trzy karty zakryte na stole (flop).
 4. Druga runda licytacji (zakłady).
 5. Krupier odwraca jedną kartę twarzą do góry (the turn).
 6. Trzecia runda licytacji (betting).
 7. Ostatnia karta zostaje odwrócona twarzą do góry na stole (the river).
 8. Czwarta i ostatnia runda z licytacją.
 9. Ostateczny showdown.

Po dojściu do showdownu, pokerzyści, którzy jeszcze tam są, muszą sami wybrać, w jaki sposób zestawią swoje ręce pokerowe.

Wymagane jest, aby wybrali pięć kart na podstawie dwóch kart pokerowych, które mają na ręce oraz 5 kart wspólnych.

Wygrać w pokerze online

Wygrać w pokerze online

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Wygraj w Online Poker - Poker Hands

Aby zostać zwycięzcą w pokerze online, trzeba mieć również dobrą rękę pokerową i znać zasady, co najlepiej mieć na ręce. Dlatego musisz znać ręce pokerowe w Holdem. To nie jest optymalne, jeżeli musisz sprawdzać za każdym razem, kiedy grasz w pokera online, niszcząc swoją koncentrację.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Poker Hands - Harmonogram gry w pokera online

Ranking wszystkich układów pokerowych

Ranking wszystkich układów pokerowych

Królewski kolor - As, król, królowa, walet i dziesiątka w tym samym kolorze (np. pik). Królewski kolor jest najlepszym układem, jaki możesz uzyskać i jest również nazywany Asem Wysokim Kolorem.

Królewski kolor i poker online

Królewski kolor i poker online

Strit flush - Kolor jest drugim najlepszym układem, który możesz uzyskać w pokerze online. Ten układ pokerowy wymaga, abyś miał 5 kart w tym samym kolorze i te pięć kart pokerowych musi być w kolejności (np. kier 8,7,6,5,4). Podobnie jak w zwykłym stricie, as może być również liczony jako jedynka (5,4,3,2, as).

Straight flush i no limit holdem

Straight flush i no limit holdem

Cztery takie same karty - Cztery identyczne karty (np. cztery królowe lub cztery króle). Jeśli więcej niż jedna osoba ma taki zwycięski układ w grach w pokera online, to pulę zgarnia ten, kto ma najwyższą czwórkę tego samego rodzaju.

Cztery takie w pokerze

Cztery takie w pokerze

Full house - Full house to sytuacja, w której masz 3 identyczne karty połączone w parę. Przykładem mogą być trzy trójki i dwa króle. Jeśli więcej niż jeden pokerzysta ma fulla, wygrywa gracz z najwyższą trójką.

Full house jest dobrą ręką w pokerze online

Full house jest dobrą ręką w pokerze online

Kolor - Aby uzyskać kolor, musisz mieć pięć kart w tym samym kolorze. Na przykład, 5 karo lub 5 trefl. Jeśli więcej niż jedna osoba ma kolor, zwycięzcą zostaje pokerzysta z najwyższą kartą (np. trefl, as wysoki).

Kolor w no limit hold

Kolor w no limit hold'em

Straight - Aby uzyskać strita w pokerze, należy mieć 5 kart w rzędzie. Jednak nie muszą być one w tym samym kolorze. As może być użyty jako liczba 1 lub as, ale nie może być użyty na oba sposoby jednocześnie.

Niedozwolone jest używanie asów takich jak K, A, 2,3,4. Jeśli kilku pokerzystów ma strita, to osoba z najwyższą kartą w swoim stricie wygrywa pulę.

Strit jest jednym z lepszych układów w pokerze

Strit jest jednym z lepszych układów w pokerze

Trójka z rodzaju - Trzy identyczne karty (np. trzy królowe). Ten układ nazywany jest również zestawem pokerowym. Najwyższa trójka przy stole wygrywa, jeśli kilku graczy ma trójkę.

Trójka kier w pokerze online

Trójka kier w pokerze online

Dwie pary - Dwie pary mogą być parą 9 i parą 5. Osoba z najwyższą parą wygrywa, jeśli kilka ma taki sam układ pokerowy.

2 pary w pokerze mogą być trudne do prawidłowego rozegrania.

2 pary w pokerze mogą być trudne do prawidłowego rozegrania.

Para - Para może być, na przykład, parą asów. Jeśli gracze pokerowi mają taką samą parę, wtedy pula pokerowa jest dzielona równo pomiędzy dwóch graczy.

Często dostajesz parę, gdy grasz w tę grę karcianą.

Często dostajesz parę, gdy grasz w tę grę karcianą.

Wysoka karta - Jeśli nie ma żadnych innych kombinacji, gracz z najwyższą kartą wygrywa pulę. Jeśli 2 lub więcej graczy użyje wysokiej karty wśród kart wspólnych, wtedy druga najwyższa karta decyduje o zwycięzcy.

Wysoka karta jest idealną ręką do blefu.

Wysoka karta jest idealną ręką do blefu.

W wielu przypadkach zwycięzca zostaje wyłoniony dzięki temu, że jedna lub więcej osób ma taki sam układ pokerowy. W takiej sytuacji, najwyższa karta spoza układu (zwana również kickerem) decyduje o faktycznym zwycięzcy przy stole pokerowym.

Jeżeli kicker jest również tej samej wartości, wtedy pieniądze w puli pokera są równo dzielone pomiędzy tych pokerzystów.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Online Poker Lingo

Kiedy grasz w grę Hold'em lub ogólnie w pokera, używa się Poker Lingo. Kiedy grasz online, gracze i sam poker room używają wielu sprytnych pokerowych terminów. Jeżeli ich nie znasz, to szybko wyjdziesz na żółtodzioba/początkującego.

Dlatego zrobiłem listę najczęściej używanych terminów pokerowych, aby ci, którzy dopiero zaczynają grać w pokera online, mogli wyglądać jak weterani.

Allin

Stawiasz wszystkie swoje żetony na pulę, wchodzisz.

Big Blind (duża ciemna)

Większy z 2 przymusowych zakładów na początku gry.

Big Slick

Jeśli masz Asa, Króla jako rękę startową.

Blinded out

Jeśli blinds wymusi od Ciebie ostatnie żetony.

Boat

Inne określenie na fulla.

Buying the pot

Jeżeli ktoś próbuje kupić pulę za pomocą dużego zakładu.

Chasing

Jeśli potrzebujesz tylko jednej karty, aby otrzymać daną rękę w pokerze.

Pierwsza pozycja

Osoba, która musi zrobić coś jako pierwsza.

Feeler bet

Jeśli ktoś robi mały zakład, aby wyczuć co inni mają.

Heads Up

Kiedy przy stole pozostaje tylko dwóch graczy.

Hooks

Jeśli zaczynasz z dwoma waletami.

Maniac

Szalenie nieodpowiedzialny hazardzista, który cały czas stawia wysokie stawki.

Outs

Karty, które teoretycznie pozostały i zapewnią Ci pulę.

Pula zaangażowana

Jeżeli powodem pozostania w puli jest to, że zainwestowałeś już zbyt wiele.

Rockets

Najlepszy układ początkowy - dwa asy.

Nuts

Kiedy masz absolutnie najlepszą kartę na flopie.

Przewodnik po pokerze przez Poker Stars

Przewodnik po pokerze przez Poker Stars

Jednym z największych błędów, jakie popełniłem na początku mojej kariery w pokerze online, było obstawianie zupełnie niewłaściwych układów pokerowych. Złe w tym sensie, że szansa na zdobycie monstrualnego układu była minimalna.

Śledź moje artykuły na Beto.com, te które już zostały opublikowane i te które pojawią się w przyszłości. Zyskasz solidne podstawy do rozwoju jako pokerzysta i być może zaczniesz zarabiać na swoim hobby kilka dolarów.

Niech Twoje pokerowe pule na zielonym filcu online będą ogromne!

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Poker Online - najczęściej zadawane pytania

Tutaj możesz uzyskać odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących pokera online.

Czy poker online na prawdziwe pieniądze jest legalny?

Tak, gra w pokera online jest całkowicie legalna i wolna od podatku, jeśli kasyno posiada licencję na grę w pokera.

Jaki bonus w kasynie jest najlepszy do pokera online?

Poker online różni się nieco od innych gier karcianych w kasynach online, więc w tym przypadku zaleca się skorzystanie ze zdecydowanego bonusu pokerowego lub umowy Rakeback, jeśli jesteś dobrym graczem. Wiele poker roomów w internecie oferuje także programy lojalnościowe dla graczy w pokera, więc przejrzyj nasze recenzje i znajdź kasyno, które odpowiada Twojemu stylowi gry.

Czy poker online jest nadal popularny?

Tak, poker online wciąż żyje i ma się dobrze. Jednak rynek jest bardzo podzielony z powodu ogromnej konkurencji. Dlatego ważne jest, aby wybrać pokój pokerowy z wieloma graczami, aby znaleźć niektóre z bardziej dostępnych i łatwych stołów pokerowych.

Czy istnieją darmowe turnieje pokerowe?

Wszystkie poker roomy i kasyna, które polecamy na BETO, mają świetne bonusy i wiele korzyści dla graczy w postaci darmowych turniejów pokerowych, w których możesz wziąć udział.