MENU
LUTY 2024

Odpowiedzialny hazard - bezpieczeństwo podczas gry online

BETO i odpowiedzialny hazard


BETO i odpowiedzialny hazard

BETO i odpowiedzialny hazard

Autor: Kim Birch | Ostatnia aktualizacja recenzji: 31 Marzec 2023 | Sprawdzenie faktów przez: Jasmin Williams

CERTIFIED CERTIFIED
Kim Birch wygrywała i przegrywała z najlepszymi zawodowcami pokerowymi na całym świecie. Oprócz tego, że jest ekspertem w dziedzinie pokera i blackjacka, Kim opublikował również 3 książki. O Kim Birch

Dla większości ludzi hazard online jest zabawą i służy rozrywce. Jednak dla niewielkiej grupy osób, hazard online może być problemem.

W BETO wierzymy, że odpowiedzialny hazard jest najlepszym podejściem dla wszystkich. Ciężko pracujemy, aby promować bezpiecznych i odpowiedzialnych operatorów gier hazardowych online oraz dostarczać informacji i wskazówek tym, którzy mogą nie być w stanie utrzymać kontroli nad swoim hazardem. Mamy nadzieję, że nasze wysiłki pomogą utrzymać internet jako bezpieczne miejsce dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich poziomu tolerancji ryzyka.

Licencjonowane strony internetowe, które BETO poleca, wszystkie oferują następujące funkcjonalności:

 • Ustaw ograniczenia depozy tu - Ograniczenia depozytu mogą być ustawione na okresy od dziennego do miesięcznego, i mogą być obniżone, podniesione lub całkowicie usunięte.
 • Ustawienie kontroli rzeczywistości, która obejmuje przypomnienia i przerwy w grze, aby pomóc Ci uregulować ilość czasu spędzanego w Internecie.
 • Zrób sobie przerwę - Możesz wybrać okres przerwy od 24 godzin do kilku tygodni.
 • Przeglądaj historię swojej aktywności w grze - Będziesz mógł sprawdzić historię swoich transakcji, wpłat i wypłat, aby śledzić swoją aktywność, aby nie stracić orientacji.
 • Samowykluczenie - masz możliwość samowykluczenia i całkowitego zaprzestania gry. Samowykluczenie może trwać od sześciu miesięcy do pięciu lat.

Wideo: Odpowiedzialny hazard - bezpieczeństwo podczas gry online

Odpowiedzialny hazard - bezpieczeństwo podczas gry na prawdziwe pieniądze online

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Dlaczego odpowiedzialny hazard?

Dlaczego odpowiedzialny hazard jest ważny?

Dlaczego odpowiedzialny hazard jest ważny?

Uzależnienie od hazardu to poważny problem, który dotyka niewielki procent populacji. Podczas gdy większość ludzi może cieszyć się grami w kasynie bez żadnych problemów, niektórzy są bardziej podatni na rozwój uzależnienia.

Kasyna online i przemysł hazardowy zatrudniają obecnie zespoły odpowiedzialnej gry, aby zwiększyć świadomość problemu i pomóc w jego zapobieganiu. Zespoły te pracują nad edukacją graczy o znakach ostrzegawczych uzależnienia od hazardu i upewniają się, że działania marketingowe nie są skierowane do wrażliwych graczy.

W tym artykule dowiemy się, czym jest uzależnienie od hazardu, jak rozpoznać, czy ktoś jest uzależniony oraz jakie są różne sposoby walki z uzależnieniem przez kasyna. Przedstawimy także listę źródeł, jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z uzależnieniem od hazardu.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Czym jest bezpieczniejszy hazard?

Bezpieczny hazard oznacza podejmowanie odpowiedzialnych kroków w celu zmniejszenia ryzyka związanego z hazardem. Takie praktyki mogą obejmować ustalenie limitów finansowych, trzymanie się budżetu i granie tylko tymi pieniędzmi, na których utratę można sobie pozwolić. Bezpieczny hazard może również obejmować robienie sobie przerw od gry lub rezygnację z niej w ogóle.

Ludzie, którzy promują strategie bezpiecznego hazardu, zazwyczaj myślą o hazardzie jako o jednej z form rozrywki. Włączają hazard do swojego budżetu domowego, ustalając limity wydatków i trzymając się ich. Nie oczekują, że odzyskają stracone pieniądze, ani nie traktują hazardu jako sposobu na zarabianie pieniędzy. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie gry hazardowe wiążą się z ryzykiem i cieszyć się bezpieczną grą. Musisz być świadomy ryzyka i tego, jak możesz je zminimalizować.

Odpowiedzialność społeczna w hazardzie online

Odpowiedzialność społeczna w hazardzie online odnosi się do odpowiedzialnego postępowania operatora gier hazardowych i graczy w odniesieniu do minimalizacji szkód dla obu stron.
Nie ma uniwersalnej definicji społecznej odpowiedzialności w hazardzie online, ponieważ pojęcie to jest związane z prawem i przepisami danej jurysdykcji. Jednak ogólnie rzecz biorąc, takie rzeczy jak:

 • Hazard powinien być prowadzony w sposób uczciwy i otwarty.
 • Dzieci i inne wrażliwe osoby powinny być chronione.

Osoby, które uprawiają hazard nadmiernie, tracą kontrolę nad swoim hazardem lub uzależniają się od hazardu, mogą zostać skrzywdzone. Nie tylko hazardzista cierpi. Cierpią na tym rodziny, przyjaciele, społeczności i firmy.

Proaktywna komunikacja na wczesnym etapie i w odpowiedni sposób może pomóc komuś w utrzymaniu kontroli nad swoim hazardem i zatrzymaniu go jako klienta. Ta technika jest bardziej zrównoważona dla Twojej firmy w dłuższej perspektywie.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Bezpieczne porady dotyczące gier hazardowych

Zawsze ustalaj stały budżet i nigdy go nie przekraczaj

Zawsze ustalaj stały budżet i nigdy go nie przekraczaj

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o bezpieczny hazard, ponieważ najlepszy sposób na odpowiedzialną grę zależy od Twoich osobistych preferencji i nawyków hazardowych. Zebraliśmy jednak kilka wskazówek, jak grać odpowiedzialnie:

 1. Ustal limit czasowy i trzymaj się go.
 2. Ustalbudżet i trzymaj się go.
 3. Grajwyłącznie dla przyjem ności (jest to koszt dla przyjemności, tak jak pójście do kina)
 4. Nie stawiaj pieniędzy, jeśli jesteś rozdrażniony lub wzburzony.
 5. Zanim postawisz prawdziwe pieniądze, dowiedz się, jak działa gra.
 6. Ustal sztywny budżet i ograniczenie czasowe - Wiele automatów do gry oferuje opcje, które pomogą Ci monitorować swoją grę.
 7. Róbregularne przerwy - idź na spacer, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, zjedz coś lub napij się (nie alkoholu).
 8. Zaakceptuj porażkę jako konieczny aspekt gry (płacisz za grę dla rozrywki)
 9. Nie uprawiaj hazardu, aby zarabiać pieniądze (hazard nie jest źródłem dochodów; to koszt rekreacji).
 10. Nigdy nie pożyczaj pieniędzy na grę, nawet od siebie (graj tylko wtedy, gdy jest to w twoim budżecie na rozrywkę).
 11. Niepozwól, aby hazard online kolidował z Twoją rodziną, przyjaciółmi lub karierą (przestań, jeśli powoduje to jakiekolwiek problemy)
 12. Nie graj, aby odzyskać straty (musisz spodziewać się, że przegrasz)

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz dobrze chroniony przed szkodami.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Czym jest uzależnienie od hazardu lub "Ludomania"?

Czy Twoje nawyki hazardowe przeradzają się w problem?

Czy Twoje nawyki hazardowe przeradzają się w problem?

Uzależnienie od hazardu, lub "ludomania", jest zaburzeniem psychicznym charakteryzującym się intensywnym i uporczywym pragnieniem uprawiania hazardu oraz trwałą niezdolnością do kontrolowania zachowań hazardowych. Problemy z hazardem mogą prowadzić do poważnych problemów finansowych, społecznych i osobistych.

Osoby uzależnione od hazardu mogą kontynuować grę, nawet jeśli prowadzi to do ruiny finansowej lub innych negatywnych konsekwencji. Mogą również kontynuować grę nawet wtedy, gdy jest jasne, że ich szanse na wygraną są bardzo niskie.

Uzależnienie od hazardu jest poważnym zaburzeniem zdrowia psychicznego, które wymaga leczenia. Opcje leczenia obejmują doradztwo, terapię i leki. Wiele osób uzależnionych od hazardu stwierdza, że leczenie działa najlepiej, gdy jest połączone z innymi interwencjami, takimi jak programy edukacyjne i grupy wsparcia przez komisję ds. hazardu.

Według statystyk, bycie mężczyzną naraża Cię na znacznie większe niebezpieczeństwo, ale to może się zmienić teraz, gdy coraz więcej kobiet gra online.

Kolejnym czynnikiem ryzyka jestwiek, w którym rozpoczyna się grę. Ponieważ w okresie dojrzewania mózg wciąż się rozwija, bardzo młodzi ludzie, którzy grają nielegalnie w sieci, mogą nabawić się problemów na całe życie.

Wreszcie, istnieje podatność dla osób z podstawowymi problemami zdrowia psychicznego, takich jak ADHD, lęku, i / lub depresji, zwłaszcza dlatego, że osoby z tymi warunkami nie są odporne na nadmierne ryzyko i często narażają się na bycie nieostrożnym o długoterminowych skutkach.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Skąd będę wiedział, że mam problem z hazardem?

Skąd będę wiedział, że mam problem z hazardem?

Skąd będę wiedział, że mam problem z hazardem?

Aby ustalić, czy hazard nie sprawia ci już przyjemności i może wymykać się spod kontroli, zadaj sobie następujące pytania:

 1. Czy spędzasz dłuższe okresy czasu samotnie przy komputerze, czasami omijając pracę lub inne zajęcia, aby to zrobić?
 2. Czy kiedykolwiek udawałeś, że wygrywasz w grach hazardowych, podczas gdy w rzeczywistości przegrywałeś?
 3. Czy kiedy nie grasz, doświadczasz wahań nastroju, rozdrażnienia i niepokoju?
 4. Czy uważasz, że grasz, aby uniknąć radzenia sobie z innymi wyzwaniami lub problemami w swoim życiu?
 5. Czy kiedykolwiek musiałeśpodnieść stawkę w grze, aby otrzymać radość, której pragniesz?
 6. Czy w przeszłości próbowałeś i nie udało Ci się zminimalizować ilość czasu lub pieniędzy, które poświęcasz na hazard?
 7. Czy kiedykolwiek skusiłeś się na nieuczciwe działanie , aby sfinansować swój hazard?
 8. Czy kiedykolwiek wróciłeś do Internetu, aby grać ponownie, aby odrobić swoje straty?
 9. Czy kiedykolwiek ukrywałeś/aś swoje nawyki hazardowe przed osobami, które są dla Ciebie ważne?
 10. Czy pożyczałeś od kogoś pieniądze i nie byłeś w stanie ich spłacić z powodu gry, lub czy jesteś zadłużony w inny sposób w wyniku hazardu?
 11. Czy kiedykolwiek sprzedałeś coś, aby zdobyć pieniądze na grę lub spłatę długów hazardowych?
 12. Czy zdarza Ci się łamać umowy z rodziną i przyjaciółmi, aby grać?


Jeśli odpowiedziałeś "tak" na którekolwiek z tych pytań, być może będziesz musiał skorzystać z poniższych porad, aby przejąć kontrolę nad swoim hazardem.

Możesz również wypełnić anonimową ankietę "Worried about your gambling?" na stronie BeGambleaware i skorzystać z ich kalkulatora hazardu, aby sprawdzić, czy Twój hazard staje się problemem.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Ochrona nieletnich przed grami hazardowymi w Internecie

Ochrona nieletnich przed grami hazardowymi w Internecie

Ochrona nieletnich przed grami hazardowymi w Internecie

BETO wdrożyło szereg środków mających na celu utrzymanie bezpieczeństwa naszej strony dla naszych klientów. Wymagamy, aby wszyscy nowi i obecni gracze podali informacje dotyczące weryfikacji wieku, zanim będą mogli rozpocząć grę.

Stosujemy również wiele warstw zabezpieczeń, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do naszych systemów, a także regularnie monitorujemy wszelkie podejrzane działania.

Niemniej jednak wiemy, że osoby poniżej legalnego wieku mogą uzyskać dostęp do gier kasynowych, czy to korzystając z urządzeń swoich rodziców, czy też mając dostęp do danych logowania osoby dorosłej, dlatego też poniżej przedstawiamy kilka ważnych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa Twoim dzieciom i nieletnim :

 • Przeprowadź otwartą dyskusję z dziećmi na temat niebezpieczeństw związanych z hazardem nieletnich.
 • Poszukaj wbudowanych ustawień rodzicielskich w komputerze, tablecie i telefonie komórkowym, które mogą ograniczyć kontakt dziecka z treściami hazardowymi.
 • Przechowuj swoje loginy, hasła i informacje dotyczące depozytów w kasynie w tajemnicy i poza zasięgiem dzieci.
 • Zapisuj swoje hasła do kasyn i unikaj używania automatycznego wypełniania na swoich urządzeniach.
 • Kiedy odchodzisz od urządzenia, upewnij się, że wylogowałeś się ze swojego konta.
 • Zainstaluj oprogramowanie filtrujące strony internetowe, takie jak NetNanny, aby uniemożliwić dzieciom dostęp do stron z grami online.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Jak pomaga odpowiedzialna gra?

Kasyna online mają zespoły profesjonalistów , którzy są przeszkoleni w rozpoznawaniu oznak uzależnienia od hazardu u graczy. Zespoły te pracują razem, aby przestrzegać wytycznych dotyczących walki z uzależnieniem, a pracownicy obsługi klienta są również przeszkoleni w zakresie rozpoznawania nadmiernych zachowań emocjonalnych u graczy. Dodatkowo, kasyna opracowały narzędzia, które pomagają graczom w zarządzaniu ich własnymi nawykami.

Wszystkie renomowane kasyna online, które obecnie odwiedzasz, będą miały sekcję "Odpowiedzialna gra", która zawiera porady dotyczące tego, jak grać w zdrowych granicach, narzędzia wspomniane powyżej oraz linki do profesjonalnych organizacji, które są przeszkolone w leczeniu uzależnień. Pomaga to utrzymać bezpieczeństwo graczy i powstrzymuje ich przed uzależnieniem się od kasyna.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Poufne wsparcie i pomoc

Uzyskaj wsparcie, jeśli Twoje nawyki hazardowe wymykają się spod kontroli

Uzyskaj wsparcie, jeśli Twoje nawyki hazardowe wymykają się spod kontroli

Wraz z National Gambling Helpline, istnieje wiele grup tam, aby wspierać uzależnienie od hazardu. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz potrzebuje pomocy - spróbuj skorzystać z jednej z tych wspaniałych infolinii, które oferują poufne porady.

National Gambling Helpline jest wielkim zasobem dla osób zmagających się z uzależnieniem od hazardu.

Istnieje wiele innych grup, które mogą zaoferować wsparcie i pomoc osobom zmagającym się z uzależnieniem od hazardu. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z uzależnieniem od hazardu, skorzystaj z pomocy jednego z tych wspaniałych telefonów zaufania.

 • Krajowa infolinia ds. hazardu: 1-800-522-4700 7
 • Anonimowi Hazardziści: 1-888-347-8164
 • National Council on Problem Gambling: 1-800-522-4700
 • Begambleaware.co.uk
 • Gamcare.org.uk - 0808 8020 133

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Odpowiedzialny hazard - najczęściej zadawane pytania

Co oznacza pojęcie Odpowiedzialny hazard?

Odpowiedzialny hazard jest definiowany jako uprawianie hazardu w kontrolowanym i bezpiecznym środowisku, gdzie ryzyko rozwoju problemu hazardowego jest zminimalizowane. Odpowiedzialny hazard polega na ustaleniu limitów czasu i pieniędzy przeznaczanych na gry hazardowe, a także na trzymaniu się tych limitów. Dodatkowo, odpowiedzialni hazardziści upewniają się, że grają tylko pieniędzmi, na których utratę mogą sobie pozwolić i nigdy nie gonią za stratami.

Co to znaczy Bezpieczny hazard?

Bezpieczniejszy hazard oznacza podejmowanie działań mających na celu zapewnienie, że hazard jest prowadzony w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Może to obejmować wyznaczenie limitów ilości pieniędzy, które można przeznaczyć na hazard, jak również podjęcie kroków w celu zapobiegania problematycznemu hazardowi.

Jak BETO chroni graczy przed szkodliwością hazardu?

BETO pracuje nad ochroną graczy przed szkodliwymi skutkami hazardu poprzez dostarczanie informacji i zasobów na temat odpowiedzialnego hazardu, a także współpracujemy z dostawcami usług hazardowych w celu promowania odpowiedzialnych praktyk hazardowych. BETO prowadzi również badania, aby lepiej zrozumieć szkody związane z hazardem.

Z kim mogę się skontaktować w sprawie mojego problemu z hazardem?

Jeśli masz problem z hazardem, możesz skontaktować się z National Council on Problem Gambling pod numerem 0808 8020 133 lub możesz porozmawiać online bezpośrednio z przyjaznymi ludźmi z Gamcare: https://www.gamcare.org.uk/get-support/talk-to-us-now/

Jak skontaktować się z GambleAware?

GambleAware®
Adres:
Pennine Place
2a Charing Cross Rd
Londyn WC2H 0HF Telefon: 0808 8020 133
email: [email protected]